Neváhaj a pridaj sa k nám!

Stále váhaš či sa k nám pridať? Príď sa pozrieť na tréning a sám sa presvedč. Nábor prebieha celý rok, no z hľadiska pravidelných technických skúšok je najlepšie začať v januári alebo v septembri. Budeš silnejší, rýchlejší a odolnejší, naučíš sa brániť a získaš dôveru v samého seba.

Všetky ďalšie potrebné informácie o tréningoch, ako aj najčastejšie kladené otázky, nájdeš nižšie. Ak máš predsa len ďaľšie otázky, neváhaj nás kontaktovať v sekcii Kontakt.

Rozpis tréningov

Pondelok ... 18:00 - 20:00

Streda ... 18:00 - 20:00

Piatok ... 18:00-20:00


V mesiacoch júl a august sa bežne netrénuje - regenerácia / prázdniny. V prípade dostatočného počtu záujemcov je realizácia tréningov možná, avšak v zmysle samostatného rozvrhu. Pre bližšie informácie sleduj Aktuality na našej stránke!


Trénujeme tu:

Spartans club Bratislava

Mlynské nivy 54, 82 109 Bratislava

Niečo viac o tréningu

Dvojhodinová komplexná jednotka sa v prípravnej časti venuje rozcvičeniu, zahriatiu organizmu, rozvoju fyzickej kondície, zvýšeniu ohybnosti a strečingu. Záver prípravnej časti tvorí nácvik kotúľov a pádov z rôznych pozícií.
V úvode hlavnej časti prebieha kickboxing s použitím láp a makiwar, nácvik postojov, chôdze a techník Karate bez partnera, prípadne nácvik kata. Ťažisko hlavnej časti tvorí vlastný nácvik techník s neozbrojeným alebo ozbrojeným (palica, reťaz, nôž, pištoľ) súperom a ich následne spájanie a riešenie konkrétnych situácii. Pre lepšiu orientáciu v priestore a zefektívnenie pohybov boli zavedené formy nácviku boja s viacerými útočníkmi proti jednému obrancovi, ktorý stojí medzi nimi a využíva konkrétne techniky proti zrýchľujúcim sa predpísaným útokom.
Záver tréningovej jednotky tvorí obyčajne kumite proti jednému alebo viacerým útočníkom alebo boj na zemi (Ne Waza) a následne strečing.

Zvládanie techník Ju Jitsu je náročné na psychickú odolnosť. Relatívna zložitosť techník predpokladá určitý stupeň inteligencie, preto je stanovená minimálna veková hranica oproti iným systémom pomerne vysoká.

Pre zachovanie podstaty bojového umenia so svojím komplexným repertoárom techník, vrátane tých, ktoré túto podstatu zabezpečujú, nevykonáva sa u nás súťažná forma tohoto systému. Jediná možnosť konfrontácie je porovnanie počtu dosiahnutých bodov pri skúškach na jednotlivé stupne technickej vyspelosti. Možno práve to je dôvodom, že základňa stálych cvičencov Ju Jitsu nedosahuje až takú početnosť ako v súťažných formách bojových športov. Tento komplexný systém vyžaduje ďaleko viac trpezlivosti a času ako nácvik jeho fragmentov a postup v napredovaní sa môže zdať pomalý a nudný, no napriek tomu počet vážnych záujemcov neustále narastá a "Umenie vyhnutia sa" má korene na Slovensku pevne zapustené.

FAQ - Najčastejšie kladené otázky

 

 

Je pre mňa vhodné Ju-Jitsu?

V prvom rade treba vedieť čo to vlastne Ju-Jitsu je, či si na to jednotlivec trúfa a či mu to bude vyhovovať. Prídťe sa pozrieť na tréning!

Čo znamená prísť sa pozrieť na tréning?

Prídťe v čase tréningu do telocvične a môžete vidieť ako sa trénuje a porozprávať sa s trénerom o všetkých detailoch týkajúcich sa tohto bojového umenia, klubu i tréningov.

Od akého veku môžem začať trénovať?

Trénovať možno približne od 15 rokov. Zaleží od každého jednotlivca a jeho/jej fyzických i psychických dispozícií. Horná hranica je neobmedzená ;) Prídťe sa pozrieť na tréning a tréner Vám ochotne poradí.

Kedy môžem začať trénovať?

Začať možno kedykoľvek. Nerobíme "nábor". Preferovaný je začiatok sezóny v septembri, ale nie je to podmienkou.

Sú potrebné predcházdajúce skúsenosti?

Nie. Nezáleží na tom, či ste sa v minulosti venovali bojovým umeniam alebo iným športom.

Čo potrebujem keď chcem začať cvičiť?

Predovšetkým chuť a záujem o šport a bojové umenie :) Pochopiteľne treba zvážiť i svoj zdravotný stav. K samotnému cvičeniu na začiatok postačí pohodlné oblečenie, napr. tepláky a tričko. Neskôr bude potrebné gi (kimono).

Aká je cena tréningov?

Ceny na Webe nezverejňujeme. Každý vážny záujemca sa dozvie cenu osobne na tréningu. Prvý tréning je zadarmo. 

Iné kluby...

Okrem BA nemáme iný klub a trénujeme iba na uvedenej adrese. Preto nemôžeme vyhovieť záujemcom z iných lokalít, ak to majú k nám ďaleko. Tiež nezbierame informácie o kluboch v iných mestách. Vyhľadávač vám určite pomôže. Vďaka za pochopenie.